Aktiviteter for “Løse Fugla”
Juni 2017

Ukedag:Tid:Aktivitet:Sted:
Ons 21. jun ’1712:00Strømsgodset-LSKGulskogen
Man 19. jun ’1711:00Frokost + TreningLSK-hallen

Beskjeder til spillere og lagledelse:

Strømsgodset-LSK 21. juni 2017
- Onsdag gjelder det å stable vårt aller beste lag på beina, da møter vi Strømsgodset i Drammen !
Oppmøte v/VIP-inngangen på Åråsen kl 09:15,
avgang kl. 09:30 !


Spillere bes sjekke denne siden ofte
for oppdatert informasjon.

Kampoppsett for Gatelagserien 2017

Runde 6

23.6 12:00ValleVålerenga - Asker
28.6 12:00FredrikstadFredrikstad - Sandefjord

Runde 7

3.7 12:00SkienOdd - LSK
5.7 12:00FredrikstadFredrikstad - Vålerenga
5.7 12:00NadderudStabæk - Asker
5.7 12:00SandefjordSandefjord - Strømsgodset

Runde 8

9.8 12:00ValleVålerenga - Stabæk
9.8 12:00GulskogenStrømsgodset - Fredrikstad
9.8 12:00LSK-hallenLSK - Asker
9.8 12:00SkienOdd - Sandefjord

Runde 9

16.8 12:00GulskogenStrømsgodset - Vålerenga
16.8 12:00NadderudStabæk - LSK
16.8 12:00FredrikstadFredrikstad - Odd
16.8 12:00FøykaAsker - Sandefjord

Runde 10

23.8 12:00ValleVålerenga - LSK
23.8 12:00SkienOdd - Strømsgodset
23.8 12:00SandefjordSandefjord - Stabæk
23.8 12:00FredrikstadFredrikstad - Asker

Runde 11

6.9 12:00ValleVålerenga - Fredrikstad
6.9 12:00FøykaAsker - Stabæk
6.9 12:00GulskogenStrømsgodset - Sandefjord
6.9 12:00LSK-hallenLSK - Odd

Runde 12

20.9 12:00ValleVålerenga - Sandefjord
20.9 12:00FøykaAsker - Odd
20.9 12:00FredrikstadFredrikstad - LSK
20.9 12:00NadderudStabæk - Strømsgodset

Runde 13

27.9 12:00FøykaAsker - Vålerenga
27.9 12:00SandefjordSandefjord - Fredrikstad
27.9 12:00SkienOdd - Stabæk
27.9 12:00LSK-hallenLSK - Strømsgodset

Finalerunde Gatelagserien 2017

4.10 12:00SkienOdd - Vålerenga
4.10 12:00LSK-hallenLSK - Sandefjord
4.10 12:00GulskogenStrømsgodset - Asker
4.10 12:00NadderudStabæk - Fredrikstad

Tabell for Gatelagserien 2017

Tabeller siste 1 år: 2016


Gatelagserien 23.6.2016, for 1 år siden


Lag:KVUTMSMMP
Strømsgodset6420331714
Sandefjord5410371213
LSK6312302010
Odd622229318
Fredrikstad520312216
Vålerenga520317356
Stabæk612318245
HamKam0000000
Moss FK0000000
Asker500512280

Resultater siste 1 år: 2016

Resultater Gatelagserien 6. serierunde 2017 :

21.6GulskogenStrømsgodset - LSK6 - 2
21.6Nadderud Stabæk - Odd5 - 5

Resultater Gatelagserien 5. serierunde 2017 :

7.6GulskogenStrømsgodset - Stabæk1 - 1
7.6LSK-hallen LSK - Fredrikstad7 - 0
7.6Sandefjord Sandefjord - Vålerenga12 - 1
8.6SkienOdd - Asker5 - 4

Resultater Gatelagserien 4. serierunde 2017 :

24.5Sandefjord Sandefjord - LSK4 - 4
24.5ValleVålerenga - Odd5 - 4
24.5FøykaAsker - Strømsgodset4 - 5
24.5FredrikstadFredrikstad - Stabæk1 - 0

Resultater Gatelagserien 3. serierunde 2017 :

10.5LSK-hallenLSK - Vålerenga4 - 6
10.5GulskogenStrømsgodset - Odd6 - 6
15.5FøykaAsker - Fredrikstad1 - 4
15.5Nadderud Stabæk - Sandefjord2 - 5

Resultater Gatelagserien 2. serierunde 2017 :

2.5ValleVålerenga - Strømsgodset1 - 8
3.5Sandefjord Sandefjord - Asker9 - 2
3.5LSK-hallen LSK - Stabæk8 - 3
3.5Skien Odd - Fredrikstad6 - 4

Resultater Gatelagserien 1. serierunde 2017 :

26.4FøykaAsker - LSK1 - 5
26.4Fredrikstad Fredrikstad - Strømsgodset3 - 7
26.4Sandefjord Sandefjord - Odd7 - 3
26.4Nadderud Stabæk - Vålerenga7 - 4

“Løse Fugla”s Toppscorer 2017  

Ken Skogstad10 mål
Arild Husum5 mål
Kim Elnan3 mål
Yahya Laayoune3 mål
Bilal1 mål
Dennis Madsen1 mål
Glenn Holt1 mål
Guillermo J. Martinez1 mål

Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


Gatelagturneringa i Fredrikstad/HankøTorsdag 15. juni 2017

- Da var ”Løse Fugla“ hjemme fra Landsturneringen for Gatelag i Fredrikstad, sånn passe fornøyde med egen innsats på turneringens 2. dag... vi spilte 0-0 mot Sandefjord, og gikk dermed glipp av semifinale mot Brann som gruppetoer pga målforskjellen.
Vi endte dermed opp med å spille om 5.og 6. plassen med Asker, og endte ’’’’meg opp med å tape 1-0 mot et Asker-lag som var fulle av sjøltillit etter å ha vunnet 2 av 3 kamper på turneringens første dag.
”Løse Fugla“ endte dermed opp med en [sett inn det som passer] 6.plass.
Men på plussiden tar vi med oss to ytterst velsmakende seiere mot Odd (2-1) og Vålerenga (1-0) på tirsdag, en velspilt og jevn match mot Sandefjord på onsdag (som vi burde ha vunnet),et flott opphold med god mat og gode gatefotballkamerater på fantastiske Hankø Fjordhotell og en super ramme rundt turneringens siste dag på ærverdige Fredrikstad Stadion.
Moro var det også med 2 nye gatelag som blir med i Østlandsserien fra neste år, Moss FK og Hamkam. At Hamkam hadde starta gatelag visste vi ikke engang før vi så dem på Hankø Fjordhotell på tirsdag...
Bortsett fra den siste matchen mot Asker tror jeg alle var enige om at det hadde vært en fin tur !

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig


LSK - Fredrikstad 7 - 0 !!!Onsdag 7. juni 2017

- En historisk seier!
Siden
undertegnede dessverre ikke var tilstede for å bivåne denne fantastiske seieren, blir det ikke noe oppsummerende kampreferat her idag, men det må likevel sies at denne kampen, som ble spilt ute i pøsregnet på Lillestrøm Stadion, på grunn av at lysanlegget i LSK-hallen får en nødvendig oppgradering, var historisk fordi det var den første seriekampen ”Løse Fugla“ noensinne har spilt uten å slippe inn noen mål!
Rapportene forteller om tidvis meget godt spill av ”Løse Fugla“, “ tiki-taka-fotball ” og en velfortjent og altså historisk seier.
”Løse Fugla“ inntok dermed en kort stund tabelltoppen med 10 poeng og bedre målforskjell enn Sandefjord og Strømsgodset...inntil nyheten om Sandefjords 12-1-seier over Vålerenga tikka inn... så nå er vi på en god 2.plass og er meget fornøyd med det!
Men vi sikter selvsagt fortsatt mot tabelltoppen, bare så dèt er sagt !

PS: Strømsgodset og Fredrikstad skal ha 3 poeng hver på walkover da Stabæk ikke klarte å stille lag mot noen av dem.
Inntil det kommer en løsning som håndterer dette med walkover på en mer fornuftig måte, blir dette lagt inn i resultattabellen som 1-0-seier til FFK og Godset, for å fordele poengene riktig og påvirke målforskjellen minst mulig.
Dette vil nok dessverre gjøre at ”Løse Fugla“ faller tilbake på 3.plassen igjen... men rett skal vel være rett.

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig


Til tross for...Mandag 29. mai 2017

- sol og fint vær, og til tross for at trener Frank hadde med kake til oss (ikke et ord til Fotballstiftelsen om at vi spiser marsipankake før trening !) så var det litt labert oppmøte på dagens trening.
Men vi fremmøtte fikk da spilt fotball ute i sola likevel, og til tross for enkelte problemer med skotøy og generell dagsform, så fikk vi da gjennomført treninga.
Satser på at flere kommer på onsdag, da er det bare å gønne på som oppkjøring til hjemmekampen mot Fredrikstad onsdag 7. juni

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig


Sandefjord-LSK 4 - 4Onsdag 24. mai 2017

- Forventningene var høye og nervene hang løst da ”Løse Fugla“ (forholdsvis) tidlig onsdag morra stabla seg inn i maxitaxien (LSK-bussen var opptatt da A-laget skulle til Brumunddal for å spille cupkamp) for å ta turen til Sandefjord for å ta med oss 3 poeng hjem til Lillestrøm.
Det gikk ikke heeelt etter planen, da Sandefjord gikk opp i 1-0-ledelse etter litt over halvspilt 1.omgang, og deretter økte til 2-0, men ”Løse Fugla“ ga ikke opp, og etter mye flott spill og hard kjemping og to praktscoringer av Ken og Arild, så sto det 2-2 til pause.
2.omgang starta med en typisk forsvarstabbe, og dermed sto det 3-2 til Sandefjord.
Men ”Løse Fugla“ ga ikke opp, og etter Joakims kanonskudd som gikk rett i nettet bak Trond i Sandefjordmålet, som forøvrig hadde en mildt sagt irriterende evne til å stille seg i veien for LSKs mange målsjanser,sto det nok en gang uavgjort. Men så glapp det i LSK-forsvaret, og Sandefjord putta på til 4-3. Men i sluttminuttene blei Trond finta på ræva, og en iskald Yahya kunne utligne til 4-4.
Dramatikk til dommeren blåste av altså, og poengdeling i en jevn og hard match som kunne tippa begge veier, da begge lag hadde flere store sjanser som ikke gikk inn.
Men ”Løse Fugla“ hadde et overtak i store deler av kampen, og burde egentlig ha vunnet... uansett var det moro å bryte Sandefjords seierrekke, og det var et helt annet LSK-lag på banen i dag enn det laget som tapte 0-10 (!) mot Sandefjord pissregnet i august i fjor.
Sandefjordkeeper Trond kunne etter kampen fortelle at den tidligere Sandefjordspilleren og gamle Skjettengutten Trond Paulsboe har meldt overgang til Odd, så han treffer vi forhåpentligvis igjen når ”Løse Fugla“ drar til Skien for å hente 3 poeng den 5.juli smiley

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig

Gatelaget “ Løse Fugla ” © Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2017